שיתוף בfacebook
שיתוף בtwitter
שיתוף בwhatsapp
שיתוף בemail

 

עברו ארבעה שבועות מאז שבוטלו הלימודים ונכנסנו כולנו הביתה. במקום לרוץ ממקום למקום: לעבודה, לאסוף את הילדים, חוגים, קניות אנחנו לא יכולים ללכת לשום מקום. כל סדר היום משתנה ובהכרח משתנים גם חלק מההרגלים והדפוסים שלנו. אז מה למדתי בחודש האחרון? המון דברים, ואני עדיין לומדת. בפרק הזה אני משתפת אתכם בתובנות שלי כדי לתת לכם חומר למחשבה לצד עצות יישומיות.

 

בפרק אני מתמקדת בחמש נקודות עיקריות:

1.     החשיבות של הקשר, התקשורת והיחסים בינינו בבית רק הקשר ביניכם יקבע אם הילדים יקשיבו לכם. איך בונים ומתחזקים את הקשר? יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות.

2.     הורדת הווליום, הדרמה והאמוציות כשאתם מאוזנים, גם הילדים מאוזנים. יש כמה דרכים לשמור על שפיות ובריאות נפשית.

3.     שקיפות וכנות הילדים רואים ושומעים הכול, אין לכם לאן לברוח. במקום להסתיר: שתפו אותם במה שעובר עליכם, באופן שמותאם לגיל שלהם. הפרק יעזור לכם ללמוד איך לשתף ומה חשוב לכלול בשיחה.

4.     הודיה במיוחד כשקשה, במיוחד כשמאתגר, כדאי שנתמקד במה שיש לנו, ויש לנו המון. תאמרו תודה על הבריאות, על הילדים, על הבית, על המים הזורמים, על האוכל. להודיה יש כוח מיידי לשנות לכם את מצב הרוח ולהשפיע באופן חיובי גם על הילדים.

5.     פחות היררכיה, יותר שוויון ושיתוף זה הזמן לתת לילדים הרגשה של שותפות. איך אפשר לעשות את זה? להעביר אליהם אחריות בניהול הבית. למשל: ללמד אותם לבשל, לפנות/להכניס למדיח, לקפל כביסה. בנוסף, גם לתת להם ליהנות מהזכויות של השותפות הזו: לתת להם להחליט מתי ללכת לישון, לבחור משחק שתשחקו יחד, להתייעץ איתם ולשתף אותם.

 

יש מצב שהמשבר הזה הוא ההזדמנות שתמיד חיכיתם לה (ולא מצאתם זמן) לחזק את הקשר והתקשורת בבית.

אשמח לקבל מכם תגובות, רעיונות ושאלות.

בבקשה שתפו עוד הורים שהפרק הזה יוכל לעניין אותם.

אוהבת אתכם,

יפעת

 

לינק לרכישת הספר שאני מדברת עליו בפרק:

 

https://www.courageous-parenting.com/copy-of

ADHD being/ doing Work Life Balance אהבה אווירה משפחתית אופטימיות איזון עבודה הורות אינטואיציה אינטואיציה הורית אמהות אמפתיה אנקופרזיס אסטרטגיות למידה ארצות הברית ביזנס קייס גבולות גוגל גמילה גמילת לילה גמישות דיאטה הורות הורים עובדים הוריםעובדים היהודים באים המכון של חגי ודורון הסללה מגדרית הסמכות החדשה הפרעות קשב הצהרה התפתחות אישית ויסות חושי זוגיות חדשות חופשת לידה חופשת לידה לאבא חיים עומר חינוך חיתולים חסות יתר חצי הכוס הריקה טורט יזמות ייזמות יצירה יצירתיות ישבנון כושר מאבקי כוח מודלינג מיומנויות חברתיות מערך משפחתי מערכות יחסים משרד החינוך מתח נורמות גבריות נורמות מגדר נורמת הגבר כמפרנס סאטירה סובייקטיביות סטארט-אפ סיר ספרות ספרים עונשים פיפי פמיניזם פרסונה צפוף קהילה קקי קשיים חברתיים רגשות אשם רגשי אשם שבט הורים שוויון ערך שילוב בין משפחה לעבודה שילוב בין עבודה למשפחה שירות עירוני שניידר שעוונית שעות נוספות תוצאות טבעיות והגיוניות תזונה תסריטאות תפריט ילדים תרומה ״העובד האידיאלי״

פרקים נוספים

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות