כל הפרקים

אלון מטס – “BetterHelp”

בפרק הזה התארח אלון מטס, אבא לשלוש בנות, שהוא היזם והמנכ״ל של BetterHelp, החברה הגדולה בעולם לטיפול פסיכולוגי מקוון.
החברה הוקמה ב-2013 ובזכותה התרגלו מיליונים לטיפול פסיכולוגי באמצעות שיחות טלפון, שיחות וידאו ואפילו בהתכתבויות בוואטסאפ. החברה מחברת בין מטפלים מוסמכים לבין אנשים שמעוניינים לקבל עזרה נפשית.
בתקופה הנוכחית עלתה כמובן הדרישה לטיפולים נפשיים והשירות שלהם מתרחב לעוד ועוד מקומות בעולם, כולל לישראל. מעניין לראות שגם מטפלים ומטופלים שבעבר לא היו מעוניינים בטיפול מרחוק מגלים את היתרונות שבכך. ככה זה, מציאות משתנה מזמינה התנסויות חדשות.
דיברנו על המאפיינים של טיפול מקוון, על החשיבות שיש בהנגשת עזרה נפשית לכמה שיותר אנשים, ועל כך שהגיע הזמן לדבר על זה בראש חוצות כי באמת שאין במה להתבייש. אין ספק שהעולם שלנו יהיה הרבה יותר רגוע אם אנשים יפנו לקבל עזרה מקצועית ויטפלו בעצמם.
רק בריאות!

להמשך קריאה והאזנה [...]

עדי מאור סיסו – ״אפקטיבית״

בפרק הזה התארחה עדי מאור סיסו שלעסק שלה קוראים ״אפקטיבית.״ שאלתי אותה איך מסתדרים עם שם כזה מחייב והיתה לה תשובה כל כך טובה שאימצתי לעצמי מיד.
עדי, אימא לשני ילדים בגילאי 10 ו-7, היא מאמנת לאפקטיביות, מיקוד, תכנון ושינוי הרגלים.
מעבר לזה שהיא אפקטיבית, היא גם מאד פרודוקטיבית: יש לה לייב יומי בפייסבוק כל בוקר בשעה שבע (!) בבוקר, קורסי אימון, פודקאסט, ספר, ואפילו מוצרים שהיא פיתחה כדי לעזור לך לקבל השראה, להתמקד, לתכנן משימות ולצאת לדרך.
דיברנו על דרכים להשגת פוקוס ומוטיבציה, על תסמונת המתחזה ועל הודיה. תהינו מה הילדים שלנו לומדים מהאימהות ההישגיות שלהם והגענו למסקנה שילדים מרוויחים מכך שההורים שלהם חיים בתחושת סיפוק. בזכות עדי שיניתי את הפרשנות לפער שאני מרגישה בין איפה שאני נמצאת כרגע לאיפה שאני רוצה להגיע: זה בעצם לא פער אלא מרחב צמיחה מרגש ואינסופי.
קבלו פרק מהנה ואפקטיבי במיוחד.
לינקים:
האתר של עדי:
https://www.adimaorsiso.co.il/

להמשך קריאה והאזנה [...]

אנאבל קופרלי: יועצת בשיטת קונמארי

מאז ששמעתי על השיטה של מארי קונדו התחלתי לקרוא ולהתעניין. אפילו ישבתי עם הילדים לצפות בתכנית הטלוויזיה אתה שבה היא מעבירה משפחות את תהליך סידור הבית. לכן, כשראיתי שאנאבל, שאותה אני מכירה מאז שהשתתפנו יחד בקבוצת הורים, היא יועצת קונמארי מוסמכת, החלטתי להזמין אותה להתארח בפודקאסט.
שיטת קונמארי מפורטת בספר שכתבה מארי קונדו ונקרא ״סוד הקסם היפני״. הספר הפך מיד לרב מכר מצליח ברחבי העולם וגם בישראל. לפי השיטה, הבלגן שיש לנו בבית משפיע על האנרגיה ועל המצב הנפשי שלנו. לכן, ארגון הבית יעזור לאנשים לחיות רק עם החפצים שמעוררים בהם שמחה, ולהפרד בהודיה מהדברים שלא, ויפנה להם מקום בבית, בראש ובלב.
אנאבל, אימא לשלושה ילדים, גילתה את השיטה, שהיא בעצם דרך חיים, ומאז היא מלמדת ומלווה אנשים ומשפחות בתהליכי השינוי שלהם, בביתם, מתחילת פסטיבל הסידור ועד סופו.
בפרק היא מסבירה על עקרונות השיטה, על האופן שבו התהליך עוזר לנו בתהליכי קבלת החלטות ומפתח את היכולת לחיות בהודיה, ועל איך שילדים מאמצים את הדרך הזו מאד מהר ולומדים לארגן את החפצים של עצמם.
מוזמנים/ות לעמוד האינסטגרם של אנאבל, שם היא מנגישה את שיטת קונמארי בעברית, מדגימה תהליכים שלמים ומשתפת מניסיונה בקונמארי.
יאללה, הלכתי למיין ניירת.
האזנה נעימה.

להמשך קריאה והאזנה [...]

מה שלמדתי בזמן הסגר

עברו ארבעה שבועות מאז שבוטלו הלימודים ונכנסנו כולנו הביתה. במקום לרוץ ממקום למקום: לעבודה, לאסוף את הילדים, חוגים, קניות – אנחנו לא יכולים ללכת לשום מקום. כל סדר היום משתנה ובהכרח משתנים גם חלק מההרגלים והדפוסים שלנו. אז מה למדתי בחודש האחרון? המון דברים, ואני עדיין לומדת. בפרק הזה אני משתפת אתכם בתובנות שלי כדי לתת לכם חומר למחשבה לצד עצות יישומיות.

בפרק אני מתמקדת בחמש נקודות עיקריות:
1. החשיבות של הקשר, התקשורת והיחסים בינינו בבית – רק הקשר ביניכם יקבע אם הילדים יקשיבו לכם. איך בונים ומתחזקים את הקשר? יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות.
2. הורדת הווליום, הדרמה והאמוציות – כשאתם מאוזנים, גם הילדים מאוזנים. יש כמה דרכים לשמור על שפיות ובריאות נפשית.
3. שקיפות וכנות – הילדים רואים ושומעים הכול, אין לכם לאן לברוח. במקום להסתיר: שתפו אותם במה שעובר עליכם, באופן שמותאם לגיל שלהם. הפרק יעזור לכם ללמוד איך לשתף ומה חשוב לכלול בשיחה.
4. הודיה – במיוחד כשקשה, במיוחד כשמאתגר, כדאי שנתמקד במה שיש לנו, ויש לנו המון. תאמרו תודה על הבריאות, על הילדים, על הבית, על המים הזורמים, על האוכל. להודיה יש כוח מיידי לשנות לכם את מצב הרוח ולהשפיע באופן חיובי גם על הילדים.
5. פחות היררכיה, יותר שוויון ושיתוף – זה הזמן לתת לילדים הרגשה של שותפות. איך אפשר לעשות את זה? להעביר אליהם אחריות בניהול הבית. למשל: ללמד אותם לבשל, לפנות/להכניס למדיח, לקפל כביסה. בנוסף, גם לתת להם ליהנות מהזכויות של השותפות הזו: לתת להם להחליט מתי ללכת לישון, לבחור משחק שתשחקו יחד, להתייעץ איתם ולשתף אותם.

יש מצב שהמשבר הזה הוא ההזדמנות שתמיד חיכיתם לה (ולא מצאתם זמן) לחזק את הקשר והתקשורת בבית.
אשמח לקבל מכם תגובות, רעיונות ושאלות.
בבקשה שתפו עוד הורים שהפרק הזה יוכל לעניין אותם.
אוהבת אתכם,
יפעת

לינק לרכישת הספר שאני מדברת עליו בפרק:
https://www.courageous-parenting.com/copy-of

להמשך קריאה והאזנה [...]

במקום ״הורימובדים״, אפשר לשנות את שם הפודקאסט ל״הורימובדים מהבית״.

במקום ״הורימובדים״, אפשר לשנות את שם הפודקאסט ל״הורימובדים מהבית״.
אם חשבנו שהחיים שלנו היו עמוסים קודם, הגיעה התקופה הזו והראתה לנו שלא הבנו כלום. עכשיו אנחנו נדרשים גם לעבוד, גם לטפל בילדים, גם לבשל (והרבה), ובעיקר – אין לנו לאן לברוח. לא פשוט בכלל.
הפרק הזה מוקדש לכם – הורים אהובים. המטרה שלו הוא להקל עליכם, לעודד ולתת חומר למחשבה. בנוסף, הוא כולל הצעה לתרגול קטן שיכול לעשות אצלכם שינוי גדול.
בפרק אני מדברת על החשיבות בחמלה עצמית ובדאגה לעצמנו. אני מדברת על המשמעות העמוקה של המצב הזה שמלמד אותנו מה שניסינו להדחיק: אין לנו באמת שליטה על החיים אבל יש לנו שליטה על איך שנתמודד ואיך שנגיב. לסיום, אני משתפת בטכניקה שעוזרת לי מאד להרגיע את עצמי וכתוצאה מכך גם את האמוציות והדרמות בבית.

בבקשה שתפו הורים נוספים שהפרק הזה יכול לעזור להם.
בבקשה כתבו לי על מה תרצו שאדבר בפרק הבא. כל שיתוף ורעיון שלכם עוזר לנו למקד את המסר ועל ידי כך גם לסייע להרבה הורים.

שולחת לכם אנרגיות של בריאות, סבלנות ואהבה.

להמשך קריאה והאזנה [...]

”התמודדות עם רגשות כמו כעס, עצב ותסכול של ילדים”

את הפרק הזה החלטתי להקדיש לנושא חשוב מאד: התמודדות עם רגשות כמו כעס, עצב ותסכול של ילדים.
כשהורים שואלים אותי ממה להתחיל כדי לשקם את היחסים בבית אני תמיד עונה שהמקום הראשון שכדאי להתחיל בו הוא הכרה ברגשות. כל הרגשות. כדי לעשות את זה אנחנו צריכים לשנות את התודעה שלנו ולקבל את זה שאין רגשות טובים או רעים, יש רק רגשות. בנוסף, חשוב שנבין שהילדים שלנו לא יהיו רק שמחים ומרוצים כל הזמן. גם אנחנו לא רק שמחים ומרוצים כל הזמן. במקום להתאמץ ולנסות לגרום להם להיות שמחים כדאי שנתאמן על קבלה והכלה.
לכן, אחרי שינוי התודעה שלנו, אנחנו צריכים כלים כדי שנדע מה להגיד/לא להגיד, מה לעשות/לא לעשות, כדי לעזור לילדים שלנו להתמודד עם אתגרי החיים. ובמיוחד, כדי לעזור להם לקבל את עצמם ואת המצב הנפשי שלהם בלי לפחד ממה שהם מרגישים.
הפרק שעוסק בהתמודדות עם רגשות הוא אחד הפרקים הכי ארוכים בספר שלי (יחד עם הפרק על מריבות אחים) והוא בעיניי הבסיס.
אחרי שתאזינו לפרק שתפו אותי מה חשבתם והאם ניסיתם חלק מהשיטות שדיברתי עליהן.

לינקים:
האתר שלי:
https://www.courageous-parenting.com/

כתבה על הנושא שפרסמתי במאקו:
https://www.mako.co.il/home-family-kids/education/Article-b203c27862a9861006.htm

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 39 – ניב מורגנשטרן

ניב מורגנשטרן הוא אבא של עמית בן ה-6 ונויה בת ה-2.5
והוא עוסק בעיצוב חוויות למידה ופיתוח מיומנויות של המאה ה21.
לצורך כך הוא הקים את חברת ‘פרסונה’ , עסק חברתי והוא גם מנחה פודקסט בשם זה, בו הוא מראיין דמויות מובילות בתחום החינוך ופיתוח אסטרטגיות למידה.
נפגשנו לשיחה על הורות, חינוך, למידה באמצעים וכלים מודרניים וקצת על החיים.

פודקסט פרסונה – https://podtail.com/podcast/–842/
בלוג פרסונה -https://www.prsona.co.il/blog#!

להמשך קריאה והאזנה [...]

״הורות: קומדיה של טעויות מלאה בכוונות טובות״

הפרק הזה של הפודקאסט הוא מיוחד במינו.
השבוע יצא לאור הספר שלי ״הורות: קומדיה של טעויות מלאה בכוונות טובות״ ובפרק הזה אני מקריאה את 30 הדפים הראשונים ממנו. לקח לי שנתיים לכתוב את הספר והוא מבוסס על הניסיון שלי ועל הניסיון של הורים שעבדו איתי.
ניתן להזמין את הספר בהנחה דרך האתר שלי:
https://www.courageous-parenting.com/

הנה התקציר של הספר:
״שום אבא לא קם בבוקר ומחליט שהיום הוא יצעק על הילדים שלו, ואף אימא לא נהנית לאיים ולהעניש. אנחנו אוהבים את ילדינו ורוצים להיות ההורים הכי טובים שאפשר ועם זה (או אולי דווקא בגלל זה) אנחנו מאבדים לפעמים את הסבלנות.
מה קורה בפער שבין הכוונות הטובות לבין החיים עצמם, ובעיקר – מה אפשר לעשות כדי לשנות את התגובות האוטומטיות שלנו?
הספר הזה יעזור לכם להבין את עצמכם וילדיכם טוב יותר, כך שתוכלו להיות ההורים שתמיד רציתם להיות, באופן שהילדים שלכם צריכים שתהיו. הוא מתאים להורים לילדים בכל גיל ותמצאו בו כלים מעשיים להתמודדות עם נושאים כמו:
התקפי זעם
מריבות אחים
התארגנויות בוקר
איומים ועונשים
הספר מציג גישה שתסייע לכם לגדל ילדים שמחוברים למצפן הפנימי שלהם. במהלך הקריאה תגלו שכל אתגר שמציבה בפניכם ההורות הוא הזדמנות גם עבורכם להתפתח ולגדול.
הספר הוא גם מעמיק וגם מעשי, גם רציני וגם משעשע, כמו החיים.״

אשמח לשמוע מה דעתכם ולענות על כל שאלה שתכתבו לי באופן פרטי או דרך עמוד הפייסבוק של הפודקאסט.
נשיקות ואהבה,
יפעת

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 37 – עמרי אסנהיים

בפרק הזה התארח עמרי אסנהיים, עיתונאי חוקר בעובדה שהוא אבא לארבעה בנים (!) בני 13, 10, 6 ו- 3.
התחקירים שלו זכו לתהודה וקיבלו רייטינג גבוה, ביניהם הכתבות על רחבעם זאבי, אסון צאלים, אסון הנגמ״ש בסג׳עייה, הרצח הכפול שביצע שמעון קופר. הוא פרסם שני ספרים שמבוססים על התחקירים שעשה ואחד מהם, זה שכתב על הרוצח שמעון קופר, הפך גם להצגה (״סיבת המוות אינה ידועה״ בתיאטרון הבימה). הוא ביים את הסדרה הדוקומנטרית המרתקת ״הליכודניקים״, ולאחרונה, לפני שטס לארה״ב, הספיק גם להנחות את ציפורי לילה בגלי צה״ל.
נפגשנו באוניברסיטת סטנפורד שבה הוא לומד השנה בתכנית יוקרתית ביותר שהתקבלו אליה 19 עיתונאים הכי טובים בעולם.
דיברנו על עבודתו כעיתונאי חוקר ועל המקרים המעניינים שחשף. שאלתי את עמרי האם המקרים הקשים שעסק בהם מלווים אותו גם הלאה, במיוחד בתור אבא. דיברנו על פחדים וחרדות בהורות ועד כמה משתפים את הילדים בפרטים של המקרים שאבא חוקר. דיברנו על השנה המדהימה שהם חווים בקליפורניה, שנה של התפתחות וצמיחה שמביאה איתה גם הרבה תובנות שעמרי מקווה שיצליח ליישם גם כשיחזור לארץ.
בשלב השאלה הזהה עמרי שיתף בפתיחות על ההורות שלו, על הדברים שהוא גאה בעצמו כאבא, מה התפקיד שלו בבית ואיך משלבים בין עבודה לבין משפחה.

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 36 – אילנה גולן

בפרק הזה התארחה אילנה גולן, שהיא אימא לשני ילדים: דניאל בן 12 ורוני בת 10.

אילנה היא יזמית טכנולוגית, משקיעה, מנטורית, כותבת ב״פורבס״ ודוברת בכירה בכנסים. נבחרה כאחת הנשים המשפיעות ביותר בעמק הסיליקון על ידי ה- Silicon Valley Business Journal.

אילנה הייתה שותפה בשלושה סטארט-אפים שכולם נמכרו בהצלחה. כיום היא מנהלת את ״הום-רן״, חברה שמטרתה לסייע לחברות ישראליות לפרוץ לשווקים בינלאומיים.

דיברנו על יזמות ועל הדרך שהיא עברה.
דיברנו על כמה שזה כיף וחשוב לצאת לטיולים ארוכים בעולם ועל המיומנויות שרוכשים בטיולים האלה.
דיברנו על התגברות על פחדים, על הצלחה ועל הרצון להמציא את עצמך מחדש.
אילנה שיתפה בטיפים לנשים יזמיות, שעבורן עולם היזמות הוא אמנם קשה ומורכב יותר אבל אפשרי בהחלט.

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 35 – ד״ר עדי זייף בלטריסקי

בפרק הזה התארחה ד״ר עדי זייף, נשואה לחן ואימא של בן, בן ה-10 והילי בת ה-6.
עדי ואני חברות ועברנו דרך דומה: הגענו לקליפורניה לכמה שנים, חזרנו לארץ, ואז שוב חזרנו לקליפורניה.

עדי הגיעה לסיליקון וואלי לפני 13 שנה כדי לעשות דוקטורט בפסיכולוגיה קלינית. אחרי שסיימה היא פתחה קליניקה פרטית. במקביל, היא עבדה כיועצת בחברות הייטק ועזרה לפתח אפליקציה שמקדמת איכות חיים.
העבודה על פיתוח המוצר גרם לה להבין שהיא ממש אוהבת את התחום ולאחרונה היא ושותפתה, חן יהב לבנון, הקימו סטארט אפ מסקרן מאד.
לסטארט אפ קוראים ״קומביה״ והמטרה שלו היא לעזור להורים עם ההתנהלויות היומיומיות על ידי החלפת שירותים ביניהם. למשל: עזרה בהסעות לבית ספר או לחוגים, תאום פליי דייט לילדים או בייביסיטר.

בפרק היא מסבירה על האפליקציה הזו שכל אחת ואחד מאתנו יכולים להוריד עכשיו לנייד, ולהתחיל לעזור ולהיעזר. כי כמו שכולנו יודעים: נדרש כפר שלם כדי לגדל ילד.

חוץ מהאפליקציה דיברנו על עוד המון נושאים מרתקים:
חרדה ואשמה בהורות, על איפה עובר הגבול בין שמירה על הילדים לבין חסות יתר.
על תסמונת המתחזה, שכל כך הרבה מאתנו לוקות ולוקים בה.
על הבדלים מגדריים ועל ילדים רגישים.
על החשיבות הגדולה של חמלה, לעצמנו ולאחרים.
ודיברנו גם על שלמה ארצי, אז אם הוא מאזין במקרה, שיידע שגם הוא מוזכר בפרק.

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 34 – לירון מור

בפרק הזה התארחה לירון מור, נשואה לאביב, ואימא של נועם בן שש ונרי בת שלוש.

לירון היא מעצמה של שיווק ומכירות.
היא מייסדת של בית הספר לעסקים שנותן תכניות ליווי עסקיות לעסקים, החל משלב התנעת העסק ועד למצב שהוא עובד ומתקתק.

את עולם השיווק בווידאו היא גילתה במקרה לפני עשר שנים כשהוא היה ממש בהתחלה. מאז היא למדה אותו ומלמדת אחרים להשתמש בהצלחה בכלי החשוב הזה.

כשפתחתי את העסק שלי, חיפשתי הדרכות על שיווק כי הבנתי שזו תהיה עיקר העבודה שלי כעצמאית. קיבלתי הרבה המלצות על לירון וקניתי ממנה את התכנית שנקראת ״וידאו טראפיק פורמולה״ שלימדה אותי המון על שיווק בכלל ובאמצעות סרטוני וידאו בפרט.

ברור לי שאם הייתי גרה בארץ הייתי מצטרפת לאחת מתכניות הליווי שלה שכוללות גם פגישות והדרכות אישיות אתה ועם הצוות שלה.

זו היתה ממש סגירת מעגל עבורי לארח את לירון ולשמוע ממנה על הדרך שעברה ועל כך שעסק זה לא דבר מסובך.

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 33 – עינת הולנדר

בפרק הזה התארחה עינת הולנדר, אימא של הילית וליאן, תאומות בנות 6.5.
עינת היא רבת פעלים: היא גם ד״ר לסוציולוגיה, גם סופרת ילדים (״חתלתול ושמו למה״) ובעלת טור במעריב לילדים, גם יוצרת ומוזיקאית (כותבת ומלחינה לאמנים כמו שלומי שבת, מאיה בוסקילה ועומר אדם), גם בעלת בית תוכן לכל המשפחה (״מדן ועד עינת״), וגם מעבירה סדנאות לילדים ולנוער.

איך היא עושה את כל זה במקביל לכך שהיא גם אימא יחידנית של תאומות?

מדובר בפצצת אנרגיה.

קבלו פרק מרתק של אחת האימהות הכי מוכשרות ועסוקות בישראל.

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 32 – שי ויסברג

בפרק הזה התארח שי וייסברג, אבא לשלושה ילדים וסבא לארבעה נכדים.
שי הוא סופר, מרצה ויש לו גם הוצאת ספרים.
סך הכול הוציא לאור 12 ספרים עד היום, מתוכם שני רבי מכר: ״100 שנים של שמחה״ (שתורגם גם לאנגלית) ו״טובנות לחיים״.
רוב הספרים שלו עוסקים ברוח האדם ככוח המניע את האנושות.

דיברנו על כתיבה, על שיתוף, על אופטימיות ועל לחיות את החיים בהכי פתוח, אמיץ ואמתי שאפשר.
שי שיתף בסיפורים ששמע מהאנשים שראיין לספרים שלו, ובתובנות משעשעות ומרגשות על החיים.

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 31 – קרן איתן

בפרק הזה התארחה קרן איתן, נשואה לאסף ואימא של ארבל וירדן בנות חמש וחצי וינאי בן 3.5.

קרן היא בלוגרית ״אימא כמוך״ ומקימת המיזם שבט אימהות.

דיברנו על רילוקיישן: קרן ומשפחתה היו בשליחות של שנתיים בגאנה ועכשיו הם בדרך לשליחות בארגנטינה.

דיברנו על השינוי המקצועי שעשתה: ממורה לבלוגרית מצליחה שיש לה עשרות אלפי עוקבים, בעיקר עוקבות.

קבלו שיחה מלאה בשיתופים ותובנות.

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 30 – קרן כהן

בפרק הזה התארחה קרן כהן, מלווה בתהליכי שינוי וריפוי, מרצה ומנחה.
קרן הוציאה לאחרונה ספר שנקרא ״תודה, אני אוהב.ת אותך – מדריך מעשי לשינוי וריפוי באמצעות הו׳אופונופונו״.
שמעתם על שיטת האופונופונו?
שם מסובך לשיטה שמבוססת על ארבע מילים/משפטים פשוטים:
תודה
סליחה
אני אוהב/ת אותך
אני מצטער/ת
הספר מסביר איך תרגול של המשפטים האלה יכול לעזור לנו לסבול פחות וליהנות יותר.
על פי הגישה, כל התמודדות מאתגרת שיש לנו בחיים היא הזדמנות לגדילה והתפתחות.
ובהתאמה להורות: כל אתגר שיש לנו עם הילדים הוא שיעור, הזמנה להתפתחות.
האם נסכים להיענות לאתגר ולגדול?
זו בחירה שלנו.
קבלו פרק מלא בתובנות, סיפורים, אהבה וחמלה.

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 29 – ליאת אברמוביץ’

ליאת אברמוביץ, מקימה ומנהלת מחלקת הורות ומשפחה במינהל החינוך שבעיריית חולון,
מספרת על המורכבות של ניהול קריירה והורות לשלושה ילדים, מהם שניים המאובחנים כבעלי הפרעת קשב ותסמונת טורט.

להמשך קריאה והאזנה [...]
סלפי של יפעת ודונה

פרק 28 – דונה גריפית

פרק 28 – דונה גריפית פורסם ב- 01/06/2019 שיתוף בfacebook שיתוף בtwitter שיתוף בwhatsapp שיתוף בemail דונה גריפית, אימא לשתי בנות בגילאי שש ושלוש שהיא Corporate Storyteller, כלומר עוזרת לחברות

להמשך קריאה והאזנה [...]
סלפי של גילי דובר עם יפעת

פרק 26 – גילי דובר

פרק 26 – גילי דובר פורסם ב- 25/03/2019 שיתוף בfacebook שיתוף בtwitter שיתוף בwhatsapp שיתוף בemail גילי ואני היינו יחד בצבא, בדובר צה״ל. מיד שמתי לב אליה, לפצצת האנרגיה שהיא.תמיד

להמשך קריאה והאזנה [...]
תמונה של דפנה ואיתמר

פרק 25 – דפנה גרייס

פרק 25 – דפנה גרייס פורסם ב- 28/02/2019 שיתוף בfacebook שיתוף בtwitter שיתוף בwhatsapp שיתוף בemail דפנה גרייס, מהמובילות בארץ בהנחיית הורים לגמילה מחיתוליםהתארחה לשיחה על הורות, גמילה, פיפי לילה,

להמשך קריאה והאזנה [...]
תמונת סלפי של יפעת ואמיר

פרק 24 – אמיר שבט

פרק 24 – אמיר שבט פורסם ב- 03/02/2019 אמיר שבט, אבא לשני ילדים בני 14 ו-11 וגר בסיליקון וואלי, קליפורניה. היום הוא V.P. בחברת Twitch ובעבר עבד בגוגל ובסלאק, חוץ

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 22 – יעל אודם

פרק 22 – יעל אודם פורסם ב- 12/11/2018   הפעם פגשתי את יעל אודם, כתבת החינוך המוכשרת של חברת החדשות. שוחחנו על השילוב בין העבודה התובענית בחברת החדשות בשילוב עם

להמשך קריאה והאזנה [...]
תמונה של יפעת ורם מחובקים

פרק 21 – רם אורן

פרק 21 – רם אורן פורסם ב- 25/9/2018 בפרק הזה התארח רם אורן, סופר רבי המכר המצליח. רם הוא אב לשלושה ילדים וסבא לשמונה נכדות ונכדים. פגשתי אותו בסיליקון וואלי

להמשך קריאה והאזנה [...]
תמונה של חגי בידרמן ודורן פרל

פרק 20 – חגי ודורון

פרק 20 – חגי ודורון פורסם ב- 22/8/2018 שיחה עם חגי בידרמן ודורון פרל מהמכון של חגי ודורון, מכון שבו מקימים קבוצות חברתיות לילדים בניסיון לתת מענה לקשיים החברתיים, הרגשיים

להמשך קריאה והאזנה [...]
תמונה של איתמר קורן ונטלי מרקוס

פרק 18 – נטלי מרכוס

פרק 18 – נטלי מרכוס פורסם ב- 05/6/2018 שיתוף בfacebook שיתוף בtwitter שיתוף בwhatsapp שיתוף בemail נטלי מרכוס, תסריטאית מוכשרת – יוצרת ‘היהודים באים’ ‘צפוף’ ועודוגם אמא של דניאל ויולי.דיברנו

להמשך קריאה והאזנה [...]
תמונה של דורון ניר ויפעת מצנר חרותי

פרק 17 – דורון ניר

פרק 17 – דורון ניר פורסם ב- 15/4/2018 כשגיסי האהוב, דורון פז, הציע לי לעשות פודקאסט, הוא אמר לי ללכת להקשיב לפודקאסט גיקונומי כדי לקבל השראה ורעיונות. ככה נחשפנו איתמר

להמשך קריאה והאזנה [...]
תמונה של יפעת ויעל

פרק 16 – יעל דרור

פרק 16 – יעל דרור פורסם ב- 25/3/2018 בפרק הזה התארחה יעל דרור, אימא לשלושה, שהיתה בעבר בנבחרת ישראל באתלטיקה ו-5 שנים רצופות אלופת הארץ בזריקת דיסקוס. היום היא תזונאית

להמשך קריאה והאזנה [...]

אלון מטס – “BetterHelp”

בפרק הזה התארח אלון מטס, אבא לשלוש בנות, שהוא היזם והמנכ״ל של BetterHelp, החברה הגדולה בעולם לטיפול פסיכולוגי מקוון.
החברה הוקמה ב-2013 ובזכותה התרגלו מיליונים לטיפול פסיכולוגי באמצעות שיחות טלפון, שיחות וידאו ואפילו בהתכתבויות בוואטסאפ. החברה מחברת בין מטפלים מוסמכים לבין אנשים שמעוניינים לקבל עזרה נפשית.
בתקופה הנוכחית עלתה כמובן הדרישה לטיפולים נפשיים והשירות שלהם מתרחב לעוד ועוד מקומות בעולם, כולל לישראל. מעניין לראות שגם מטפלים ומטופלים שבעבר לא היו מעוניינים בטיפול מרחוק מגלים את היתרונות שבכך. ככה זה, מציאות משתנה מזמינה התנסויות חדשות.
דיברנו על המאפיינים של טיפול מקוון, על החשיבות שיש בהנגשת עזרה נפשית לכמה שיותר אנשים, ועל כך שהגיע הזמן לדבר על זה בראש חוצות כי באמת שאין במה להתבייש. אין ספק שהעולם שלנו יהיה הרבה יותר רגוע אם אנשים יפנו לקבל עזרה מקצועית ויטפלו בעצמם.
רק בריאות!

להמשך קריאה והאזנה [...]

עדי מאור סיסו – ״אפקטיבית״

בפרק הזה התארחה עדי מאור סיסו שלעסק שלה קוראים ״אפקטיבית.״ שאלתי אותה איך מסתדרים עם שם כזה מחייב והיתה לה תשובה כל כך טובה שאימצתי לעצמי מיד.
עדי, אימא לשני ילדים בגילאי 10 ו-7, היא מאמנת לאפקטיביות, מיקוד, תכנון ושינוי הרגלים.
מעבר לזה שהיא אפקטיבית, היא גם מאד פרודוקטיבית: יש לה לייב יומי בפייסבוק כל בוקר בשעה שבע (!) בבוקר, קורסי אימון, פודקאסט, ספר, ואפילו מוצרים שהיא פיתחה כדי לעזור לך לקבל השראה, להתמקד, לתכנן משימות ולצאת לדרך.
דיברנו על דרכים להשגת פוקוס ומוטיבציה, על תסמונת המתחזה ועל הודיה. תהינו מה הילדים שלנו לומדים מהאימהות ההישגיות שלהם והגענו למסקנה שילדים מרוויחים מכך שההורים שלהם חיים בתחושת סיפוק. בזכות עדי שיניתי את הפרשנות לפער שאני מרגישה בין איפה שאני נמצאת כרגע לאיפה שאני רוצה להגיע: זה בעצם לא פער אלא מרחב צמיחה מרגש ואינסופי.
קבלו פרק מהנה ואפקטיבי במיוחד.
לינקים:
האתר של עדי:
https://www.adimaorsiso.co.il/

להמשך קריאה והאזנה [...]

אנאבל קופרלי: יועצת בשיטת קונמארי

מאז ששמעתי על השיטה של מארי קונדו התחלתי לקרוא ולהתעניין. אפילו ישבתי עם הילדים לצפות בתכנית הטלוויזיה אתה שבה היא מעבירה משפחות את תהליך סידור הבית. לכן, כשראיתי שאנאבל, שאותה אני מכירה מאז שהשתתפנו יחד בקבוצת הורים, היא יועצת קונמארי מוסמכת, החלטתי להזמין אותה להתארח בפודקאסט.
שיטת קונמארי מפורטת בספר שכתבה מארי קונדו ונקרא ״סוד הקסם היפני״. הספר הפך מיד לרב מכר מצליח ברחבי העולם וגם בישראל. לפי השיטה, הבלגן שיש לנו בבית משפיע על האנרגיה ועל המצב הנפשי שלנו. לכן, ארגון הבית יעזור לאנשים לחיות רק עם החפצים שמעוררים בהם שמחה, ולהפרד בהודיה מהדברים שלא, ויפנה להם מקום בבית, בראש ובלב.
אנאבל, אימא לשלושה ילדים, גילתה את השיטה, שהיא בעצם דרך חיים, ומאז היא מלמדת ומלווה אנשים ומשפחות בתהליכי השינוי שלהם, בביתם, מתחילת פסטיבל הסידור ועד סופו.
בפרק היא מסבירה על עקרונות השיטה, על האופן שבו התהליך עוזר לנו בתהליכי קבלת החלטות ומפתח את היכולת לחיות בהודיה, ועל איך שילדים מאמצים את הדרך הזו מאד מהר ולומדים לארגן את החפצים של עצמם.
מוזמנים/ות לעמוד האינסטגרם של אנאבל, שם היא מנגישה את שיטת קונמארי בעברית, מדגימה תהליכים שלמים ומשתפת מניסיונה בקונמארי.
יאללה, הלכתי למיין ניירת.
האזנה נעימה.

להמשך קריאה והאזנה [...]

מה שלמדתי בזמן הסגר

עברו ארבעה שבועות מאז שבוטלו הלימודים ונכנסנו כולנו הביתה. במקום לרוץ ממקום למקום: לעבודה, לאסוף את הילדים, חוגים, קניות – אנחנו לא יכולים ללכת לשום מקום. כל סדר היום משתנה ובהכרח משתנים גם חלק מההרגלים והדפוסים שלנו. אז מה למדתי בחודש האחרון? המון דברים, ואני עדיין לומדת. בפרק הזה אני משתפת אתכם בתובנות שלי כדי לתת לכם חומר למחשבה לצד עצות יישומיות.

בפרק אני מתמקדת בחמש נקודות עיקריות:
1. החשיבות של הקשר, התקשורת והיחסים בינינו בבית – רק הקשר ביניכם יקבע אם הילדים יקשיבו לכם. איך בונים ומתחזקים את הקשר? יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות.
2. הורדת הווליום, הדרמה והאמוציות – כשאתם מאוזנים, גם הילדים מאוזנים. יש כמה דרכים לשמור על שפיות ובריאות נפשית.
3. שקיפות וכנות – הילדים רואים ושומעים הכול, אין לכם לאן לברוח. במקום להסתיר: שתפו אותם במה שעובר עליכם, באופן שמותאם לגיל שלהם. הפרק יעזור לכם ללמוד איך לשתף ומה חשוב לכלול בשיחה.
4. הודיה – במיוחד כשקשה, במיוחד כשמאתגר, כדאי שנתמקד במה שיש לנו, ויש לנו המון. תאמרו תודה על הבריאות, על הילדים, על הבית, על המים הזורמים, על האוכל. להודיה יש כוח מיידי לשנות לכם את מצב הרוח ולהשפיע באופן חיובי גם על הילדים.
5. פחות היררכיה, יותר שוויון ושיתוף – זה הזמן לתת לילדים הרגשה של שותפות. איך אפשר לעשות את זה? להעביר אליהם אחריות בניהול הבית. למשל: ללמד אותם לבשל, לפנות/להכניס למדיח, לקפל כביסה. בנוסף, גם לתת להם ליהנות מהזכויות של השותפות הזו: לתת להם להחליט מתי ללכת לישון, לבחור משחק שתשחקו יחד, להתייעץ איתם ולשתף אותם.

יש מצב שהמשבר הזה הוא ההזדמנות שתמיד חיכיתם לה (ולא מצאתם זמן) לחזק את הקשר והתקשורת בבית.
אשמח לקבל מכם תגובות, רעיונות ושאלות.
בבקשה שתפו עוד הורים שהפרק הזה יוכל לעניין אותם.
אוהבת אתכם,
יפעת

לינק לרכישת הספר שאני מדברת עליו בפרק:
https://www.courageous-parenting.com/copy-of

להמשך קריאה והאזנה [...]

במקום ״הורימובדים״, אפשר לשנות את שם הפודקאסט ל״הורימובדים מהבית״.

במקום ״הורימובדים״, אפשר לשנות את שם הפודקאסט ל״הורימובדים מהבית״.
אם חשבנו שהחיים שלנו היו עמוסים קודם, הגיעה התקופה הזו והראתה לנו שלא הבנו כלום. עכשיו אנחנו נדרשים גם לעבוד, גם לטפל בילדים, גם לבשל (והרבה), ובעיקר – אין לנו לאן לברוח. לא פשוט בכלל.
הפרק הזה מוקדש לכם – הורים אהובים. המטרה שלו הוא להקל עליכם, לעודד ולתת חומר למחשבה. בנוסף, הוא כולל הצעה לתרגול קטן שיכול לעשות אצלכם שינוי גדול.
בפרק אני מדברת על החשיבות בחמלה עצמית ובדאגה לעצמנו. אני מדברת על המשמעות העמוקה של המצב הזה שמלמד אותנו מה שניסינו להדחיק: אין לנו באמת שליטה על החיים אבל יש לנו שליטה על איך שנתמודד ואיך שנגיב. לסיום, אני משתפת בטכניקה שעוזרת לי מאד להרגיע את עצמי וכתוצאה מכך גם את האמוציות והדרמות בבית.

בבקשה שתפו הורים נוספים שהפרק הזה יכול לעזור להם.
בבקשה כתבו לי על מה תרצו שאדבר בפרק הבא. כל שיתוף ורעיון שלכם עוזר לנו למקד את המסר ועל ידי כך גם לסייע להרבה הורים.

שולחת לכם אנרגיות של בריאות, סבלנות ואהבה.

להמשך קריאה והאזנה [...]

”התמודדות עם רגשות כמו כעס, עצב ותסכול של ילדים”

את הפרק הזה החלטתי להקדיש לנושא חשוב מאד: התמודדות עם רגשות כמו כעס, עצב ותסכול של ילדים.
כשהורים שואלים אותי ממה להתחיל כדי לשקם את היחסים בבית אני תמיד עונה שהמקום הראשון שכדאי להתחיל בו הוא הכרה ברגשות. כל הרגשות. כדי לעשות את זה אנחנו צריכים לשנות את התודעה שלנו ולקבל את זה שאין רגשות טובים או רעים, יש רק רגשות. בנוסף, חשוב שנבין שהילדים שלנו לא יהיו רק שמחים ומרוצים כל הזמן. גם אנחנו לא רק שמחים ומרוצים כל הזמן. במקום להתאמץ ולנסות לגרום להם להיות שמחים כדאי שנתאמן על קבלה והכלה.
לכן, אחרי שינוי התודעה שלנו, אנחנו צריכים כלים כדי שנדע מה להגיד/לא להגיד, מה לעשות/לא לעשות, כדי לעזור לילדים שלנו להתמודד עם אתגרי החיים. ובמיוחד, כדי לעזור להם לקבל את עצמם ואת המצב הנפשי שלהם בלי לפחד ממה שהם מרגישים.
הפרק שעוסק בהתמודדות עם רגשות הוא אחד הפרקים הכי ארוכים בספר שלי (יחד עם הפרק על מריבות אחים) והוא בעיניי הבסיס.
אחרי שתאזינו לפרק שתפו אותי מה חשבתם והאם ניסיתם חלק מהשיטות שדיברתי עליהן.

לינקים:
האתר שלי:
https://www.courageous-parenting.com/

כתבה על הנושא שפרסמתי במאקו:
https://www.mako.co.il/home-family-kids/education/Article-b203c27862a9861006.htm

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 39 – ניב מורגנשטרן

ניב מורגנשטרן הוא אבא של עמית בן ה-6 ונויה בת ה-2.5
והוא עוסק בעיצוב חוויות למידה ופיתוח מיומנויות של המאה ה21.
לצורך כך הוא הקים את חברת ‘פרסונה’ , עסק חברתי והוא גם מנחה פודקסט בשם זה, בו הוא מראיין דמויות מובילות בתחום החינוך ופיתוח אסטרטגיות למידה.
נפגשנו לשיחה על הורות, חינוך, למידה באמצעים וכלים מודרניים וקצת על החיים.

פודקסט פרסונה – https://podtail.com/podcast/–842/
בלוג פרסונה -https://www.prsona.co.il/blog#!

להמשך קריאה והאזנה [...]

״הורות: קומדיה של טעויות מלאה בכוונות טובות״

הפרק הזה של הפודקאסט הוא מיוחד במינו.
השבוע יצא לאור הספר שלי ״הורות: קומדיה של טעויות מלאה בכוונות טובות״ ובפרק הזה אני מקריאה את 30 הדפים הראשונים ממנו. לקח לי שנתיים לכתוב את הספר והוא מבוסס על הניסיון שלי ועל הניסיון של הורים שעבדו איתי.
ניתן להזמין את הספר בהנחה דרך האתר שלי:
https://www.courageous-parenting.com/

הנה התקציר של הספר:
״שום אבא לא קם בבוקר ומחליט שהיום הוא יצעק על הילדים שלו, ואף אימא לא נהנית לאיים ולהעניש. אנחנו אוהבים את ילדינו ורוצים להיות ההורים הכי טובים שאפשר ועם זה (או אולי דווקא בגלל זה) אנחנו מאבדים לפעמים את הסבלנות.
מה קורה בפער שבין הכוונות הטובות לבין החיים עצמם, ובעיקר – מה אפשר לעשות כדי לשנות את התגובות האוטומטיות שלנו?
הספר הזה יעזור לכם להבין את עצמכם וילדיכם טוב יותר, כך שתוכלו להיות ההורים שתמיד רציתם להיות, באופן שהילדים שלכם צריכים שתהיו. הוא מתאים להורים לילדים בכל גיל ותמצאו בו כלים מעשיים להתמודדות עם נושאים כמו:
התקפי זעם
מריבות אחים
התארגנויות בוקר
איומים ועונשים
הספר מציג גישה שתסייע לכם לגדל ילדים שמחוברים למצפן הפנימי שלהם. במהלך הקריאה תגלו שכל אתגר שמציבה בפניכם ההורות הוא הזדמנות גם עבורכם להתפתח ולגדול.
הספר הוא גם מעמיק וגם מעשי, גם רציני וגם משעשע, כמו החיים.״

אשמח לשמוע מה דעתכם ולענות על כל שאלה שתכתבו לי באופן פרטי או דרך עמוד הפייסבוק של הפודקאסט.
נשיקות ואהבה,
יפעת

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 37 – עמרי אסנהיים

בפרק הזה התארח עמרי אסנהיים, עיתונאי חוקר בעובדה שהוא אבא לארבעה בנים (!) בני 13, 10, 6 ו- 3.
התחקירים שלו זכו לתהודה וקיבלו רייטינג גבוה, ביניהם הכתבות על רחבעם זאבי, אסון צאלים, אסון הנגמ״ש בסג׳עייה, הרצח הכפול שביצע שמעון קופר. הוא פרסם שני ספרים שמבוססים על התחקירים שעשה ואחד מהם, זה שכתב על הרוצח שמעון קופר, הפך גם להצגה (״סיבת המוות אינה ידועה״ בתיאטרון הבימה). הוא ביים את הסדרה הדוקומנטרית המרתקת ״הליכודניקים״, ולאחרונה, לפני שטס לארה״ב, הספיק גם להנחות את ציפורי לילה בגלי צה״ל.
נפגשנו באוניברסיטת סטנפורד שבה הוא לומד השנה בתכנית יוקרתית ביותר שהתקבלו אליה 19 עיתונאים הכי טובים בעולם.
דיברנו על עבודתו כעיתונאי חוקר ועל המקרים המעניינים שחשף. שאלתי את עמרי האם המקרים הקשים שעסק בהם מלווים אותו גם הלאה, במיוחד בתור אבא. דיברנו על פחדים וחרדות בהורות ועד כמה משתפים את הילדים בפרטים של המקרים שאבא חוקר. דיברנו על השנה המדהימה שהם חווים בקליפורניה, שנה של התפתחות וצמיחה שמביאה איתה גם הרבה תובנות שעמרי מקווה שיצליח ליישם גם כשיחזור לארץ.
בשלב השאלה הזהה עמרי שיתף בפתיחות על ההורות שלו, על הדברים שהוא גאה בעצמו כאבא, מה התפקיד שלו בבית ואיך משלבים בין עבודה לבין משפחה.

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 36 – אילנה גולן

בפרק הזה התארחה אילנה גולן, שהיא אימא לשני ילדים: דניאל בן 12 ורוני בת 10.

אילנה היא יזמית טכנולוגית, משקיעה, מנטורית, כותבת ב״פורבס״ ודוברת בכירה בכנסים. נבחרה כאחת הנשים המשפיעות ביותר בעמק הסיליקון על ידי ה- Silicon Valley Business Journal.

אילנה הייתה שותפה בשלושה סטארט-אפים שכולם נמכרו בהצלחה. כיום היא מנהלת את ״הום-רן״, חברה שמטרתה לסייע לחברות ישראליות לפרוץ לשווקים בינלאומיים.

דיברנו על יזמות ועל הדרך שהיא עברה.
דיברנו על כמה שזה כיף וחשוב לצאת לטיולים ארוכים בעולם ועל המיומנויות שרוכשים בטיולים האלה.
דיברנו על התגברות על פחדים, על הצלחה ועל הרצון להמציא את עצמך מחדש.
אילנה שיתפה בטיפים לנשים יזמיות, שעבורן עולם היזמות הוא אמנם קשה ומורכב יותר אבל אפשרי בהחלט.

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 35 – ד״ר עדי זייף בלטריסקי

בפרק הזה התארחה ד״ר עדי זייף, נשואה לחן ואימא של בן, בן ה-10 והילי בת ה-6.
עדי ואני חברות ועברנו דרך דומה: הגענו לקליפורניה לכמה שנים, חזרנו לארץ, ואז שוב חזרנו לקליפורניה.

עדי הגיעה לסיליקון וואלי לפני 13 שנה כדי לעשות דוקטורט בפסיכולוגיה קלינית. אחרי שסיימה היא פתחה קליניקה פרטית. במקביל, היא עבדה כיועצת בחברות הייטק ועזרה לפתח אפליקציה שמקדמת איכות חיים.
העבודה על פיתוח המוצר גרם לה להבין שהיא ממש אוהבת את התחום ולאחרונה היא ושותפתה, חן יהב לבנון, הקימו סטארט אפ מסקרן מאד.
לסטארט אפ קוראים ״קומביה״ והמטרה שלו היא לעזור להורים עם ההתנהלויות היומיומיות על ידי החלפת שירותים ביניהם. למשל: עזרה בהסעות לבית ספר או לחוגים, תאום פליי דייט לילדים או בייביסיטר.

בפרק היא מסבירה על האפליקציה הזו שכל אחת ואחד מאתנו יכולים להוריד עכשיו לנייד, ולהתחיל לעזור ולהיעזר. כי כמו שכולנו יודעים: נדרש כפר שלם כדי לגדל ילד.

חוץ מהאפליקציה דיברנו על עוד המון נושאים מרתקים:
חרדה ואשמה בהורות, על איפה עובר הגבול בין שמירה על הילדים לבין חסות יתר.
על תסמונת המתחזה, שכל כך הרבה מאתנו לוקות ולוקים בה.
על הבדלים מגדריים ועל ילדים רגישים.
על החשיבות הגדולה של חמלה, לעצמנו ולאחרים.
ודיברנו גם על שלמה ארצי, אז אם הוא מאזין במקרה, שיידע שגם הוא מוזכר בפרק.

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 34 – לירון מור

בפרק הזה התארחה לירון מור, נשואה לאביב, ואימא של נועם בן שש ונרי בת שלוש.

לירון היא מעצמה של שיווק ומכירות.
היא מייסדת של בית הספר לעסקים שנותן תכניות ליווי עסקיות לעסקים, החל משלב התנעת העסק ועד למצב שהוא עובד ומתקתק.

את עולם השיווק בווידאו היא גילתה במקרה לפני עשר שנים כשהוא היה ממש בהתחלה. מאז היא למדה אותו ומלמדת אחרים להשתמש בהצלחה בכלי החשוב הזה.

כשפתחתי את העסק שלי, חיפשתי הדרכות על שיווק כי הבנתי שזו תהיה עיקר העבודה שלי כעצמאית. קיבלתי הרבה המלצות על לירון וקניתי ממנה את התכנית שנקראת ״וידאו טראפיק פורמולה״ שלימדה אותי המון על שיווק בכלל ובאמצעות סרטוני וידאו בפרט.

ברור לי שאם הייתי גרה בארץ הייתי מצטרפת לאחת מתכניות הליווי שלה שכוללות גם פגישות והדרכות אישיות אתה ועם הצוות שלה.

זו היתה ממש סגירת מעגל עבורי לארח את לירון ולשמוע ממנה על הדרך שעברה ועל כך שעסק זה לא דבר מסובך.

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 33 – עינת הולנדר

בפרק הזה התארחה עינת הולנדר, אימא של הילית וליאן, תאומות בנות 6.5.
עינת היא רבת פעלים: היא גם ד״ר לסוציולוגיה, גם סופרת ילדים (״חתלתול ושמו למה״) ובעלת טור במעריב לילדים, גם יוצרת ומוזיקאית (כותבת ומלחינה לאמנים כמו שלומי שבת, מאיה בוסקילה ועומר אדם), גם בעלת בית תוכן לכל המשפחה (״מדן ועד עינת״), וגם מעבירה סדנאות לילדים ולנוער.

איך היא עושה את כל זה במקביל לכך שהיא גם אימא יחידנית של תאומות?

מדובר בפצצת אנרגיה.

קבלו פרק מרתק של אחת האימהות הכי מוכשרות ועסוקות בישראל.

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 32 – שי ויסברג

בפרק הזה התארח שי וייסברג, אבא לשלושה ילדים וסבא לארבעה נכדים.
שי הוא סופר, מרצה ויש לו גם הוצאת ספרים.
סך הכול הוציא לאור 12 ספרים עד היום, מתוכם שני רבי מכר: ״100 שנים של שמחה״ (שתורגם גם לאנגלית) ו״טובנות לחיים״.
רוב הספרים שלו עוסקים ברוח האדם ככוח המניע את האנושות.

דיברנו על כתיבה, על שיתוף, על אופטימיות ועל לחיות את החיים בהכי פתוח, אמיץ ואמתי שאפשר.
שי שיתף בסיפורים ששמע מהאנשים שראיין לספרים שלו, ובתובנות משעשעות ומרגשות על החיים.

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 31 – קרן איתן

בפרק הזה התארחה קרן איתן, נשואה לאסף ואימא של ארבל וירדן בנות חמש וחצי וינאי בן 3.5.

קרן היא בלוגרית ״אימא כמוך״ ומקימת המיזם שבט אימהות.

דיברנו על רילוקיישן: קרן ומשפחתה היו בשליחות של שנתיים בגאנה ועכשיו הם בדרך לשליחות בארגנטינה.

דיברנו על השינוי המקצועי שעשתה: ממורה לבלוגרית מצליחה שיש לה עשרות אלפי עוקבים, בעיקר עוקבות.

קבלו שיחה מלאה בשיתופים ותובנות.

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 30 – קרן כהן

בפרק הזה התארחה קרן כהן, מלווה בתהליכי שינוי וריפוי, מרצה ומנחה.
קרן הוציאה לאחרונה ספר שנקרא ״תודה, אני אוהב.ת אותך – מדריך מעשי לשינוי וריפוי באמצעות הו׳אופונופונו״.
שמעתם על שיטת האופונופונו?
שם מסובך לשיטה שמבוססת על ארבע מילים/משפטים פשוטים:
תודה
סליחה
אני אוהב/ת אותך
אני מצטער/ת
הספר מסביר איך תרגול של המשפטים האלה יכול לעזור לנו לסבול פחות וליהנות יותר.
על פי הגישה, כל התמודדות מאתגרת שיש לנו בחיים היא הזדמנות לגדילה והתפתחות.
ובהתאמה להורות: כל אתגר שיש לנו עם הילדים הוא שיעור, הזמנה להתפתחות.
האם נסכים להיענות לאתגר ולגדול?
זו בחירה שלנו.
קבלו פרק מלא בתובנות, סיפורים, אהבה וחמלה.

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 29 – ליאת אברמוביץ’

ליאת אברמוביץ, מקימה ומנהלת מחלקת הורות ומשפחה במינהל החינוך שבעיריית חולון,
מספרת על המורכבות של ניהול קריירה והורות לשלושה ילדים, מהם שניים המאובחנים כבעלי הפרעת קשב ותסמונת טורט.

להמשך קריאה והאזנה [...]
סלפי של יפעת ודונה

פרק 28 – דונה גריפית

פרק 28 – דונה גריפית פורסם ב- 01/06/2019 שיתוף בfacebook שיתוף בtwitter שיתוף בwhatsapp שיתוף בemail דונה גריפית, אימא לשתי בנות בגילאי שש ושלוש שהיא Corporate Storyteller, כלומר עוזרת לחברות

להמשך קריאה והאזנה [...]
סלפי של גילי דובר עם יפעת

פרק 26 – גילי דובר

פרק 26 – גילי דובר פורסם ב- 25/03/2019 שיתוף בfacebook שיתוף בtwitter שיתוף בwhatsapp שיתוף בemail גילי ואני היינו יחד בצבא, בדובר צה״ל. מיד שמתי לב אליה, לפצצת האנרגיה שהיא.תמיד

להמשך קריאה והאזנה [...]
תמונה של דפנה ואיתמר

פרק 25 – דפנה גרייס

פרק 25 – דפנה גרייס פורסם ב- 28/02/2019 שיתוף בfacebook שיתוף בtwitter שיתוף בwhatsapp שיתוף בemail דפנה גרייס, מהמובילות בארץ בהנחיית הורים לגמילה מחיתוליםהתארחה לשיחה על הורות, גמילה, פיפי לילה,

להמשך קריאה והאזנה [...]
תמונת סלפי של יפעת ואמיר

פרק 24 – אמיר שבט

פרק 24 – אמיר שבט פורסם ב- 03/02/2019 אמיר שבט, אבא לשני ילדים בני 14 ו-11 וגר בסיליקון וואלי, קליפורניה. היום הוא V.P. בחברת Twitch ובעבר עבד בגוגל ובסלאק, חוץ

להמשך קריאה והאזנה [...]

פרק 22 – יעל אודם

פרק 22 – יעל אודם פורסם ב- 12/11/2018   הפעם פגשתי את יעל אודם, כתבת החינוך המוכשרת של חברת החדשות. שוחחנו על השילוב בין העבודה התובענית בחברת החדשות בשילוב עם

להמשך קריאה והאזנה [...]
תמונה של יפעת ורם מחובקים

פרק 21 – רם אורן

פרק 21 – רם אורן פורסם ב- 25/9/2018 בפרק הזה התארח רם אורן, סופר רבי המכר המצליח. רם הוא אב לשלושה ילדים וסבא לשמונה נכדות ונכדים. פגשתי אותו בסיליקון וואלי

להמשך קריאה והאזנה [...]
תמונה של חגי בידרמן ודורן פרל

פרק 20 – חגי ודורון

פרק 20 – חגי ודורון פורסם ב- 22/8/2018 שיחה עם חגי בידרמן ודורון פרל מהמכון של חגי ודורון, מכון שבו מקימים קבוצות חברתיות לילדים בניסיון לתת מענה לקשיים החברתיים, הרגשיים

להמשך קריאה והאזנה [...]
תמונה של איתמר קורן ונטלי מרקוס

פרק 18 – נטלי מרכוס

פרק 18 – נטלי מרכוס פורסם ב- 05/6/2018 שיתוף בfacebook שיתוף בtwitter שיתוף בwhatsapp שיתוף בemail נטלי מרכוס, תסריטאית מוכשרת – יוצרת ‘היהודים באים’ ‘צפוף’ ועודוגם אמא של דניאל ויולי.דיברנו

להמשך קריאה והאזנה [...]
תמונה של דורון ניר ויפעת מצנר חרותי

פרק 17 – דורון ניר

פרק 17 – דורון ניר פורסם ב- 15/4/2018 כשגיסי האהוב, דורון פז, הציע לי לעשות פודקאסט, הוא אמר לי ללכת להקשיב לפודקאסט גיקונומי כדי לקבל השראה ורעיונות. ככה נחשפנו איתמר

להמשך קריאה והאזנה [...]
תמונה של יפעת ויעל

פרק 16 – יעל דרור

פרק 16 – יעל דרור פורסם ב- 25/3/2018 בפרק הזה התארחה יעל דרור, אימא לשלושה, שהיתה בעבר בנבחרת ישראל באתלטיקה ו-5 שנים רצופות אלופת הארץ בזריקת דיסקוס. היום היא תזונאית

להמשך קריאה והאזנה [...]

חבל שתפספסו!

הרשמו לקבלת כל פרק חדש

שינוי גודל גופנים
ניגודיות