פרק 1- הורימובדים

פורסם ב- 23/01/2017

תמונה מאוירת של הפרק הראשון -ביד אחת אישה מחזיקה ילד ביד השנייה מזוודה
שיתוף בfacebook
שיתוף בtwitter
שיתוף בwhatsapp
שיתוף בemail

ברוכות הבאות וברוכים הבאים לפודקאסט שלנו ״הורימובדים״.
אנחנו מאד מתרגשים (אולי מזהים בקול שלנו).
על מה דיברנו בתכנית הראשונה?

– הצגנו את עצמנו
– סיפרנו על המטרה שלנו ועל מה שהביא אותנו ליצור את הפודקאסט הזה. בגדול, אנחנו מעוניינים להרחיב את הידע שלנו בנושאים שמעניינים אותנו כהורים עובדים. לשתף בהתמודדויות היומיומיות שלנו כהורים, בקשיים ובחוויות הנעימות, ולנסות להבין את עצמנו ואת הילדים שלנו. אנחנו רוצים להעמיק בנושאים שקשורים בהורות, ובהורות בשילוב עם עבודה, ולהציע דרכי פעולה וכלים להורים.
– תיארנו את מה שהולך להיות בפודקאסט: בכל תכנית נעסוק בנושא אחד שקשור להורים ולאתגרים איתם הם מתמודדים. בכל פרק תשתתף אורחת או אורח מעניינים שישתפו אותנו בהורות שלהם ובאופן שבו הם משלבים בין משפחה לעבודה. בסוף כל פרק נמליץ על ספר, מאמר או כל מקור אחר שעוסק בנושא עליו דיברנו ומאפשר הרחבה והעמקה עבור מי שרוצה בכך.
– הסברנו שהפודקאסט הזה מיועד למי שנושאי הורות מעניינים אותה/ו. מי שנושאי שילוב בין משפחה לעבודה מעסיקים אותה/ו. הבטחנו להשתדל מאד שתהיה פתיחות, כנות, סיפורים אישיים שלנו ושל האורחים שלנו. אנחנו מאמינים שכולנו מתמודדים עם קשיים ואתגרים, ומתוך השיתוף בקושי ובכאב, אפשר לגדול ולהשתפר. דוגמא לחלק מהנושאים שהבטחנו לעסוק בהם בתכניות שלנו:
• התמודדויות של הורים עם התנהגויות מסוימות של ילדים – למה זה קורה וניסיון לחשוב על פתרונות
• התפתחויות בשוק העבודה והשפעתן על (אי) היכולת לשלב בין משפחה לעבודה
• המצב המשפטי והפער בינו לבין המציאות של הורים עובדים
• האם אתגרי השילוב בין עבודה למשפחה שונים אצל אימהות לעומת אבות?
• אתגרי השילוב בין עבודה למשפחה של הורים שכירים לעומת עצמאיים
• ועוד המון נושאים מעניינים

– וגם, הבאנו את המרואיינים הראשונים: אנחנו!
איתמר סיפר על הסיבות שהביאו אותו להיות מנחה הורים; שיתף מהניסיון שלו כמנחה משפחות לגבי בעיות או אתגרים משותפים להרבה הורים; הציע כיווני מחשבה להורים שמוצאים עצמם מתוסכלים מהמצב בבית ומהיחסים שלהם עם הילדים; שיתף את הדרכים שלו לשלב בין העבודה שלו לחיי המשפחה ולחיים הפרטיים בכלל, כאבא לארבעה ילדים.
יפעת, עורכת דין וד״ר למשפטים, הסבירה את הקשר בין עולם המשפט לבין שילוב בין משפחה לעבודה; הצביעה על הקשיים של אימהות לעומת הקשיים של אבות בשילוב בין משפחה לעבודה; דיברה על החסמים החברתיים והמשפטיים שעומדים בדרכם של אבות לשלב בין משפחה לעבודה.
– סיימנו את הפרק עם ״שלב השאלות הזהות״, חמש שאלות שאותן נציג לכל מרואיינת ומרואיין. הפעם ענינו עליהן בעצמנו:
במה את/ה גאה בהורות שלך?
במה את/ה פחות גאה, כלומר יודע/ת שצריך לעשות אחרת אבל לא מצליח/ה ליישם?
מה התפקיד שלך בבית? אם יש כזה?
אלו תכונות/כישורים את/ה מזהה בילדים שלך ואוהב/ת?
טיפ להורים אחרים על שילוב בין משפחה לעבודה
היה לנו מאד מרגש להקליט את התכנית הראשונה. כמו כל דבר שעושים אותו בפעם הראשונה, הרגשנו שיש לנו עוד הרבה ללמוד ולהתפתח אבל יש לנו את הדבר הכי חשוב: מיקרופון טוב. סתם… יש לנו תשוקה ועניין לגבי הנושאים האלה! יש לנו רצון לשתף בחוויות ובידע שצברנו וגם לשמוע חוויות וידע של עוד ״הורים עובדים״
תודה על ההאזנה ולהשתמע

פרקים נוספים

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות