פרק 2-דניאל הרוש

פורסם ב- 23/01/2017

דניאל הרוש עם איתמר קורן ויפעת מצנר חרותי
שיתוף בfacebook
שיתוף בtwitter
שיתוף בwhatsapp
שיתוף בemail

דיברנו עם דניאל הרוש. לדניאל יש שתי ילדות בגילאי שש וארבע; הוא היה דובר מפלגת העבודה; הקים ב-2013 יחד עם ח״כ איתן כבל את השדולה ״הורות בעידן קריירה״; היום הוא יושב-ראש עמותת ״כולנו משפחה״ ופעיל פוליטי. 
שאלנו את דניאל מה הביא אותו לעסוק בנושא הזה של שילוב בין משפחה לעבודה והוא סיפר לנו שהוא הרגיש שמודל האבהות שהוא תכנן לעצמו לפני שבתו הבכורה נולדה, שכלל טיולים בפארק בשעות השקיעה וסיפורים לפני השינה, היה לא קשור למציאות. זה הביא אותו ״לחשב מסלול מחדש״ והמסלול החדש הזה היה לא פשוט בכלל: היו בו המון מהמורות ופקקים. אז הוא החליט לחקור את הנושא בקרב הורים כמוהו וגילה שהוא לא יוצא דופן בקשיים שלו לשלב בין משפחה לעבודה. 
דיברנו על קשיים של אבות, קשיים שהם שונים מהקשיים של אימהות, ועל מה צריך לעשות כדי לחזק את השוויון בין בני הזוג. דיברנו על פערי הדורות בין האבות של פעם לאבות של היום ועל השינוי החברתי שיגיע במוקדם או במאוחר. העלינו את ההצעה להקים מפלגת הורים (יש הורה מעוניין/ת בקהל?)
שאלנו את דניאל מה מה החזון שלו ומה הוא היה משנה לו היה יכול והוא פרש בפנינו את משנתו הסדורה: קיצור שבוע העבודה ושינוי התפיסה לפיה עבודה מרובת שעות היא רצויה; חופשת לידה (חופשה??) לאבות במקביל לחופשת הלידה של אימהות; סבסוד של גני ילדים מגילאי לידה ועד גיל שלוש. 
ולבסוף, כמובן, הגענו ל״שלב השאלה הזהה״ ודניאל שיתף אותנו לגבי החלקים שבהם הוא גאה בהורות שלו (רמז: הוא שוב חישב מסלול מחדש והמסלול הנוכחי דומה יותר למודל האבהות עליו הוא חלם), וגם בחלקים בהורות שלו שעדיין דורשים שיפור לדעתו (רמז: פחות להתעסק בפלאפון כשהוא נמצא עם הילדות. מוכר למישהו/י?). הוא שיתף אותנו שהוא מקריא סיפורים לילדות לפני השינה, כולל כל הקולות והתנועות. הוא גם ״מעביר שיעורים״ לילדות על הלוח המחיק וגם משחק איתן כדורגל. סיפר לנו שהוא אוהב שהבנות שלו מאד ורבליות ואוהבות מילים, כמוהו. ואפרופו מילים, הטיפ שדניאל נתן לנו על איך לשלב בין משפחה לעבודה הוא פשוט לדבר על הדברים בבית. לעשות תיאום ציפיות בין בני הזוג.
וברור שדיברנו קצת פוליטיקה, איך לא? בכל זאת מדובר בדובר מפלגת העבודה לשעבר. 
דניאל הזמין את כולם להצטרף לעמותת ״כולנו משפחה״ בפייסבוק כדי לתמוך בשינוי החברתי החשוב שהעמותה מנסה לקדם.

פרקים נוספים

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות