פרק 6- לינוי בר גפן

פורסם ב- 31/08/2017

לינור בר גפן עם איתמר קורן ויפעת מצנר-חרותי
שיתוף בfacebook
שיתוף בtwitter
שיתוף בwhatsapp
שיתוף בemail

דיברנו עם העיתונאית לינוי בר גפן, אימא לרנן בן השנתיים וחצי. אין ממש צורך להציג את לינוי כי העשייה העיתונאית והתקשורתית שלה מדברת בעד עצמה. לינוי סיפרה לנו על התכניות שהיו לה ולבן זוגה העיתונאי בן זילכה לגבי ההורות שלהם. אבל תכניות לחוד ומציאות לחוד – כשלינוי היתה בחודש השביעי להריון עבר בן זוגה אירוע מוחי קשה שהותיר אותו נכה סיעודי.

לינוי סיפרה לנו בפתיחות על האתגרים היומיומיים שלה בגידול בנה הצעיר בד בבד עם שיקום בן הזוג ואיך האירוע המוחי של בן זוגה שינה את יחסה לחיים וחידד את ההבנה שלה שהחיים הם עכשיו.

התפיסה של לינוי לגבי הורות היתה בעינינו יוצאת דופן: היא לא חושבת שהילדים שלנו צריכים לראות אותנו כבני אדם וכאנשים עם צרכים. היא רוצה שהבן שלה יחשוב שהיא וונדר-וומן, לא בן אדם עם צרכים ורצונות. הגישה הזו נובעת מכך שכילדה בת 10 הוריה התגרשו והיא נאלצה לראות אותם ברגעיהם הקשים והחלשים, והחוויה המטלטלת הזו עיצבה את תפיסת ההורות שלה ואת הרצון לשדר חוזק (כמעט) תמידי כאימא.

דיברנו על היתרונות שיש בלחוות רגשי אשם (כן, כן) ועל מנגנונים להתמודדות ובראשם ההדחקה (המבורכת). דיברנו גם על הורות בגיל מבוגר: לינוי הפכה לאימא בגיל 35 והיא מאד שמחה על כך.

דיברנו על החשיבות שיש בחלוקת העבודה בבית בין בני הזוג ועל תיאום ציפיות. ואפרופו תיאום ציפיות: הריאיון עם לינוי היה מרתק בדיוק כמו שציפינו שיהיה.

פרקים נוספים

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות